GAMINU SU MEILE – nuo šiol tai mano devizas. Anksčiau, net nesusimąstydama gamindavau, neteikdama tam didelės reikšmės. Noriu valgyti - einu ir gaminu. Tačiau nuo pirmojo namuose iškepto duonos kepalo viskas tarsi pasikeitė. Toks jausmas, kad nepakartojamas užmaišyto raugo ir kepamos duonos kvapas manyje pažadino meilę maisto ruošimui. Pagavau save fotografuojančią ką tik iškeptą duoną. Juk anksčiau to niekada nedarydavau! Tik tada susimąsčiau, kad maisto ruošimas yra savotiškas menas, kurio reikia mokytis visą gyvenimą. Tik tada supratau, kad begalo įdomu išbandyti kažką naujo, dar neragauto ir nesvarbu ar tai lengvai paruošiama, ar reikia daugiau laiko praleisti virtuvėje. Galima sakyti, kad pirmasis pačios rankomis išminkytas ir iškeptas duonos kepalas paskatino mane sukurti šį dienoraštį. Manau bus smagu ne tik man pačiai, bet ir kitiems po jį pasižvalgyti, pasisemti naujų įdėjų ir patiems GAMINTI SU MEILE.


2011-12-06

ŠONKAULIUKŲ KELMAS


700g kiaulienos šonkauliukų su mėsa
3 saliero stiebai be lapų
1 v.š. grūdėtų garstyčių
2 v.š. lengvo sojų padažo
1 a.š. česnakinės druskos
Šviežiai grūstų pipirų

Šonkauliukų juostą ištrinti marinatu (grūdėtos garstyčios, sojų padažas, česnakinė druska, pipirai) palikti 1val pasimarinuoti. Susukti i „kelmą“, taip kad mėsa būtų viduje, o kauliukai išorėja, tvirtai surišti konditeriniu siūlu į vidų sukišti saliero stiebus. Kepti 1val, 200C. Prieš patiekiant nuimti siūlą, išimti salierą ir papuošti marinuotais grybais, žolelėmis ir pan.

KOMENTARAS: neturėjau siūlo, todėl šonkauliukų juostą sutvirtinau bambukiniais iešmeliais, bet kepant išsiskyrė, todėl būtinai apriškite siūlu. Jei naudosi šonkauliukus be mėsos, į „kelmo“ vidų pridėkite faršo.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą